Zillertal – jeden skipas a nekonečné možnosti lyžařského vyžití

Snadno dostupné tyrolské údolí Zillertal, patří pro svou pestrost svahů a jistotu sněhu k jedné z nejoblíbenějších lyžařských oblastí celého Rakouska. Region Zillertal zahrnuje lyžařská střediska Spieljoch, Hochzillertal, Zillertal Arena, Mayrhofen a ledovcovou oblast Hintertux. Celý areál čítá neuvěřitelných 506 km sjezdovek, na které si mohou ambiciózní lyžaři zakoupit jeden společný Zillertaler Superskipass.

Moderní infrastruktura s bohatě rozvinutým zázemím, systém skibusů a lokální železniční trať umožňují jednoduchou přepravu mezi jednotlivými středisky. zillertal-mayrhofen-cablecarKomfortní ubytování v Zillertalu nabízí množství apartmánů a chat ležících přímo v dosahu hlavních přístupových lanovek.

Spieljoch – dobrá volba pro rodiny s dětmi

Prvním střediskem zillertalského údolí je Spieljoch ležící u městečka Fügen, hned 10 km po sjezdu z dálnice. Čeká vás tady malý rodinný areál s klidnou atmosférou a převahou červených tratí. Lyžování ve středisku Spieljoch si užijí rodiny s dětmi, kterým bude stačit 21 km přehledných sjezdových tratí.

Na dosah ruky budete mít i skvělý vodní areál Freizeitzentrum Zillertal ve Fügenu, který vám nabídne vnitřní i venkovní bazény s teplotou vody od 32°C, řadu adrenalinových atrakcí, nebo naopak možnost relaxace v příjemném prostředí.

Profil lyžařského střediska Spieljoch

Hochzillertal – oblíbená houpačka s množstvím freeridových ploch

Spojením lyžařských středisek Hochzillertal a Hochfügen vznikl areál Ski Optimal, nabízející 100 km lyžařských dálnic vedoucích převážně přehledným terénem. zillertal-hochzillertalPlynulý provoz na oblíbené zillertalské houpačce zajišťuje 37 moderních lanovek, z nichž vyniká VIP gondola s interiérem od BMW.

Sportovnější tratě nabízejí svahy pod sedačkami Schnee Express a Krössbichlbahn, nebo černě značený padák s názvem po lyžaři Stephanu Eberharterovi. Fanouškům freeridu je vyhrazeno 11 km značených sjezdovek v hlubokém prašanu. V areálu lyžařského střediska je k dispozici snowpark s halfpipe, možnosti večerního lyžování na 8km dlouhé sjezdovce v Hochfügenu.

Profil lyžařského střediska Hochzillertal — Hochfügen

Zillertal Arena – zábava pro celou rodinu

Zillertal Arena je největší lyžařskou oblastí v Zillertalu a nabídne vám zimní radovánky v pěti vzájemně propojených lyžařských střediscích Gerlos, Zell am Ziller, Wald, Königsleiten a Krimml.

Perfektní lyžování v Rakousku si tady užijete na 143 kilometrech sjezdovek, které obsluhuje 51 vleků. Zillertal Arena nabízí i ráj pro snowboardisty v Boarder Town Gerlos, který je jedním ze tří nejlepších parků v Rakousku. Další snow parky najdete i v Krimmlu a v Zell am Zilleru.

Vyznavači freeride sjezdů mohou vyzkoušet jízdu hlubokým sněhem nad Gerlosem, podél čtyřsedačky Krimml X – Press. zillertal-arenaPokud máte rádi ostřejší tratě a svižný rytmus, můžete zkusit měřený úsek pro dospělé v Hochkrimmlu, pět stálých závodních tras, nebo si vybrat z dalších černých tratí oblasti. O vaše děti se postará některá z osmi lyžařských školiček působících v areálu.

Okolí střediska Zillertal Arena je vyhledáváno také milovníky běžeckého lyžování, kteří mohou vyzkoušet až 200 km upravených tratí. Skvělé občerstvení nabízí v oblasti Zillertal Areny 31 chat a barů, které vám kromě mimořádných výhledů do údolí nabídnou i službu wi-fi hotspot zdarma.

Součástí Zillertal Areny je také umělé kluziště a sáňkařské dráhy v Gerlosu, Krimmlu, Waldu i Königsleitenu. Populární 1.450 m dlouhou horskou dráhu Arena Coaster najdete hned u hlavní lanovky v městečku Zell am Ziller.

Profil lyžařského střediska Zillertal Arena

Adrenalin na Mayrhofenu

Lyžařské středisko Mayrhofen tvoří 135 km sjezdových tratí sbíhajících po úbočích hor Ahorn a Penken do údolí malebného městečka Mayrhofen, které leží v nadmořské výšce 630m.

Lyžařské středisko proslavila téměř 1 km dlouhá černá trať Harakiri s mimořádným převýšením 376 m a tak lyžování v Mayrhofenu láká především zkušenější lyžaře. Ti si zde užijí prudké a sportovní tratě s ostrým sklonem, které se spouští do kotliny pod vrcholy Penken a Horberg. zillertal-mayrhofen-slopesSvou kondici si můžete také otestovat na nejdelším sjezdu Mayrhofenu, Skiroute nach Hippach s délkou 10 km a převýšením 1.448 m.

Východní a jižní svahy vedoucí k lyžařským střediskům Mayrhofen a Finkenberg uvítají i rekreační lyžaři, kterým se tady nabízí slunečná náhorní plošina se středně těžkými svahy. Vyznavači snowboardingu si určitě užijí zábavu ve Vans snowparku v Penkenu, který je jedním z největších funparků v Evropě.

Oblast Mayrhofen se pyšní nejen upravenými svahy pro snowboarding a carving, ale také bohatým kulturním a společenským životem v četných après ski barech a eskalujícím při festivalu Snowbombing od 4. do 9. dubna 2016.

Profil lyžařského střediska Mayrhofen

Hintertux – špičkové lyžování sportovního charakteru

Vynikající sněhové podmínky v nadmořských výškách až do 3.250 m nabízí oblast populárního ledovce Hintertux, který je považován za největší magnet celého zillertalského údolí. zillertal-hintertuxerSjezdové tratě ledovce mají převážně sportovní charakter a jsou využívány pro trénink reprezentačních týmů.

Fanoušci bílého sportu si mohou vybrat excelentní terény s hlubokým sněhem, boulové tratě, nebo perfektně upravené široké svahy pro carving a snowboarding. Hintertux je nejnavštěvovanějším ledovcovým areálem s celoročním provozem, délka tratí v zimním období dosahuje počtu 86 km.

V případě pěkného počasí si užijete občerstvení na terase obří chaty Tuxer Fernerhaus, která leží v nadmořské výšce 2.660 m.

Profil lyžařského střediska Hintertux

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování v oblasti Zillertal s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/rakousko/ski-zillertal

Profil lyžařské oblasti Zillertal – sjezdovky, počasí, sníh:
http://www.rakouskealpy.guru/lyzarska-oblast/zillertal/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *