Tenerife – báječná zimní dovolená u moře

Kanárské ostrovy jsou ideální destinací pro fantastickou zimní dovolenou u moře. Poloha v subtropickém pásmu zajišťuje ostrovům příjemné slunečné počasí po dobu celého roku a teplotní výkyvy se pohybují pouze v rozmezí několika stupňů. Dopřejte si relaxaci na nádherných písečných plážích u průzračně čistého moře v době, kdy se rtuť teploměru doma pohybuje zpravidla kolem bodu mrazu.

Dovolená na Tenerife, největším a nejzelenějším z Kanárských ostrovů, vás uchvátí svým dokonalým prostředím bujné vegetace vnitrozemí a překrásných pláží lemujících pobřeží. Vybrat si můžete ze 140 nádherných pláží, z nichž většina má sopečný původ. K těm nejznámějším patří Playa de la Arena, Playa Las Vistas, Playa Los Gigantes, nebo Playa de las Teresitas, která vyniká nejen svou délkou 1,5 km, ale i bílým pískem dopraveným ze Sahary.tenerife-kiteboarding Apartmány a letní vily na Tenerife najdete jak v bezprostřední blízkosti pláží, tak i v letoviscích slibujících rušný noční život, jako například Las Americas. Pulzující zábavu divokých večírků a tanečních barů s živou hudbou si tady do sytosti vychutnáte až do ranních hodin.

Vodní sporty nebo zábavní parky

Kromě tradičních vodních sportů jako je windsurfing, surfing, nebo kiteboarding, pro které jsou zde ideální větrné podmínky, můžete zkusit i plavání s delfíny nebo si užít špičkově zpracovanou show a zábavu v některém z parků. Vyhlášeným místem, které určitě stojí za návštěvu, je Loro Parque ve městě Porto de la Cruz. Shlédnout můžete show delfínů, kosatek, roztomilých tučňáků, nebo pestrobarevných papoušků z celého světa.

Pohádkový vodní svět

Dalším neméně atraktivním místem je přímo pohádkové prostředí vodního světa Siam Parku. Nespočet vodních atrakcí, skluzavek a tobogánů různých tvarů a délek se vám postarají o zábavu na celý den. tenerife-siam-parkOdpočinek vám dopřeje snad jen pohodová Lazy river a pak hurá k dalším vzrušujícím zážitkům. Siam park nemá svou rozlohou 135 000 m² v Evropě konkurenci a nabídne vám i největší uměle vytvořené vlny dosahující až 3 metrů. Na top adrenalinovou zábavu v podobě 20 m dlouhého kamikadze sjezdu Tower of Power, připomínající téměř volný pád s dojezdem ve skleněném tunelu přímo mezi žraloky, si troufnou jen ti odvážnější.

Turistika i golf

Odpočinek od hojně navštěvovaných míst vám poskytnou túry národním parkem Teide, který je prodchnut turistickými stezkami různých obtížností. Nejvyšším bodem nejen ostrova, ale i celého Španělska je hora Pico del Teide sahající do výšky 3.718 m. Abyste si užili nádherný výhled, nemusíte podstupovat vyčerpávající výstup, k dispozici je i pohodlná lanovka.

tenerife-map

Zdroj: www.tenerife.es

Ostrov Tenerife je považován také za golfový ráj poskytující excelentní podmínky. Zázemí 8 golfových hřišť dosahuje špičkové kvality a každé z nich má svou osobitou atmosféru. Mistrovské Golf Las Americas osvěžují jezera a řeky, Golf Costa Adeje vám nabídne ohromující scenérie s velkolepým panoramatickým výhledem na oceán a pro Golf del Sur jsou typické široké hrací plochy obklopené rozmanitou vegetací. Neustále se měnící terén golfového hřiště Abama proslavil designéra Dava Thomase.

Pokud vás nebaví ponuré zimní počasí a chybí vám sluníčko a moře, Tenerife vám nabídne obojí a spoustu zábavy k tomu.

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování na Tenerife s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/spanelsko/kanarske-ostrovy/tenerife

Zábavní park Loro Parque:
http://www.loroparque.com

Vodní svět Siam Park:
http://www.siampark.net/en/

Mapa Tenerife (velikost 2600 x 2200px) – zdroj: www.tenerife.es

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *