Sölden: TOP lyžování v legendárním rakouském středisku

Dříve nenápadná horská vesnička v Ötztalu, dnes legendární lyžařské středisko s excelentními podmínkami pro veškeré zimní sporty. Světoznámý Sölden si své příznivce získal nejen jako místo konání Světového poháru s jedinečnou ledovcovou houpačkou, ale také neuvěřitelným nočním životem a v podstatě nikdy nekončící zábavou. Sölden vás doslova pohltí fascinujícím horským světem s neuvěřitelným množstvím sportovních příležitostí a euforie, kdy zapomenete na všední starosti a vrátíte se do doby, kdy jste si užívali život s bezstarostnou samozřejmostí.

Lyžování v Söldenu, jednom z nejúspěšnějších lyžařských středisek v Rakousku, si užijete na ploše 20 km² a to s absolutní zárukou sněhu od října až do dubna. Věhlasné BIG 3 jsou Tiefenbachkogl dosahující 3.309 m, Gaislachkogl s vrcholem ve 3.058 m a Schwarze Schneider s výškou 3.370 m. Lyžařský areál střediska můžeme rozdělit na tři části: ledovce Tiefenbach a Rettenbach, svahy Gaislachkoglu rozprostírající se přímo nad Söldenem a třetí lokalitu tvoří sjezdovky v Giggijochu.

Rettenbach a Tiefenbach

Ideální podmínky pro lyžování na ledovcích Tiefenbach a Rettenbach jsou v jarních měsících, kdy kvalitní sníh doplňuje i slunečné počasí. solden-viewLedovce Tiefenbach a Rettenbach propojuje ve výšce 3.240 m vysněžený tunel dlouhý 169 m. Čekat můžete lyžování ve vysokých nadmořských výškách, ale svahy jsou tady spíš s mírnějším sklonem než v jiných částech střediska Sölden. Ostřejší spád si užijete pouze při sjezdu tratě Světového poháru, proslulé černé 31 a červených tratí 36 a 37 na Tiefenbachu. Svou kondici si můžete také otestovat na 15 km dlouhém sjezdu z vrcholu Schwarze Schneid, při kterém zdoláte převýšením téměř 2.000 m.

Gaislachkogel

solden-snow-groomer

V Söldenu vždy špičkově upraveno!

Lyžování v Gaislachkoglu si užijete v náročnějším terénu černých a červených svahů. Široká a dokonale rovná ranvej sjezdové trati číslo 4 doslova uchvátí prostorem a je výzvou pro všechny milovníky pohodového carvingu a snowboardingu. V horní části červené sjezdovky číslo 1 pod Gaislachkoglem se můžete napojit i na severozápadní svahy poskytující freeridové možnosti volného terénu. Vrcholová stanice Gaislachkoglu vám nabídne nejen působivé výhledy a možnost vyfotit se u známých rámečků rozmístěných podél svahu. Zážitkem bude i posezení v nejvýše položené restauraci oblasti Sölden, futuristické moderní budově s vzdušným designem ze skla a oceli. Na střešní terase si vychutnáte svůj „Gourmet-View“ a hurá dolů!

Giggijoch

Lyžování na Giggijochu s množstvím přehledných modrých sjezdů bude vyhovovat i méně zdatným lyžařům. Najdete zde ale i náročnější boulovou dráhu, nebo černou sjezdovku číslo 25 pro závodníky, která se spouští z vrcholu Schwarzkoglu. Kromě snowparku si můžete vyzkoušet i měřený slalom, který vás dostane! Start ze skutečné brány vám odpočítá automat, vaši jízdu bude provázet aplaus z reproduktorů a svůj výkon můžete každý den na internetu porovnat s žebříčkem časů ostatních jezdců. Volné terény pro zkušenější lyžaře nabízejí svahy pod Rotkoglem.

solden-gaislachkogel

Vyhlídková plošina na Gaislachkoglu (3.058m)

V lyžařském areálu střediska se vám nabízí hned tři vyhlídkové plošiny na vrcholech přesahujících 3.000 m. Tou nejvyšší je ve výšce 3.440 m Schwarze Schneid, druhou je plošina na Gaislachkoglu. Ti odvážnější neodolají zážitku na Tiefenbachkoglu. Volně se vznášející ocelová lávka v délce 25 m se vypíná nad hlubokou propastí a kromě úchvatných pohledů bude i adrenalinovým rozptýlením.

Zábava a wellness

Sölden nabízí nejen pestré možnosti ubytování všech kategorií, které si můžete okamžitě rezervovat, ale i pulzující noční život celého Ötztalského údolí. Ať už jde o velké zábavní a mezinárodní akce jako je otevírání ledovce, zahájení Světového poháru v alpském lyžování, Elektric Mountain Festival, nebo tradiční promenádu s navazujícími bary, puby a diskotékami, je to radost a zábava, která je neoddělitelnou součástí každodenní après-ski Sölden.

Poslední příjemnou tečkou, nezbytnou pro dokonalý pocit ze zimní dovolené v Söldenu, je nabídka relaxace a wellness odpočinku. Blahodárné teplo v sálající finské sauně nebo parní lázni uvolní vaše svaly, odpočinek nabízí i bazény s příjemnou teplotou vody. Freizeit Arena je vám k dispozici přímo v Söldenu, ovšem naprosto unikátní atmosféru vám poskytnou termální lázně Aqua Dome v Längenfeldu.

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování v Ötztalském údolí a v Söldenu s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/rakousko/ski-otztal-solden

Profil střediska s aktuálním počasím a dalšími informacemi:
http://www.rakouskealpy.guru/lyzarske-stredisko/solden/

Oficiální stránky Sölden (v anglickém jazyce):
http://www.soelden.com/en

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *