Salzbursko – letní dovolená s dětmi v přírodě

Fascinující svět velehor přináší nezapomenutelné zážitky nejen v zimním období, ale svou rozmanitostí pohádkově zelených strání, lesů a horských jezer s průzračně čistou vodou láká k objevování i v letní sezóně. Dovolená v Salzbursku s dětmi představuje především každodenní kontakt s panenskou přírodou a to formou pestrých aktivit, soutěží a poutavého dobrodružství, kdy si děti ani nevzpomenou na hry u počítače a užijí si zábavu na čerstvém horském vzduchu. Ubytování v Salzbursku vám umožní načerpat energii z harmonické přírody v pohádkovém prostředí, kterému vévodí impozantní masivy Vysokých Taur, Lofer Steinberge a Radstädter Tauern.

Pěší túry Salzbursko

Pohyb se spoustou vzrušujících zážitků si můžete užít na některé z mnoha pěších túr svěže zelenou přírodou, jejichž celková délka převyšuje 7.000 km. Vyhlášené jsou sice výstupy na Schmittenhöhe, Maiskogel a Kitzsteinhorn, ale děti dají pravděpodobně přednost hřebenovým túrám, kdy vám cestu k vrcholům usnadní výjezd lanovkou. Speciální trasy s množstvím maskotů, zábavných zastávek a vodních hrátek jsou například Brunův horský svět Russbach v regionu Dachstein West, zahrnující obří klouzačku, horolezeckou věž, nebo houpačkový les. Ve Flachau se nabízí Floriho zážitková cesta, pro děti bude zajímavá i pěší trasa nad střediskem Leogang, kterou zpestřuje 25 zastávek.

Koupání Salzbursko

Co by to bylo za dovolenou bez koupání? Vybrat si můžete z mnoha možností přírodních jezer a městských koupališť s řadou vodních atrakcí. Nejoblíbenějším jezerem oblasti je zřejmě Zell am See, které vám v létě nabídne teplotu vody 24°C, množství skluzavek, trampolín a skokanských můstků. salzburgerland-featuredPo hladině jezera se můžete vydat i na lodní výlet. K dispozici je i zdejší krytý vodní svět se skluzavkou dlouhou 74 m, bazén s 3 metrovou hloubkou vhodný k potápění, plavecký bazén a pirátská loď pro děti. Pro děti bude zajímavé i jezero v Uttendorfu, kde mohou kromě trampolín vyzkoušet i vodní řetězovou stezku a další zábavní prvky. Za nejteplejší jezero je považováno Wallersee, jehož teplota dosahuje v letních měsících až 28°C.

Cyklovýlety Salzbursko

Pokud patříte k příznivcům cyklistiky, vězte, že region Salcburska vás nezklame. Pestré spektrum tras různých náročností dosahuje neuvěřitelných 6.000 km a uspokojí tak všechny kategorie sportovců. Naučná Taurská cyklostezka vede kolem kulturních a přírodních památek v celkové délce 270 km a je lemována množstvím restaurací a podniků se skvělou regionální kuchyní. Nenáročná a k rodinným výletům vhodná je také Mozartova cyklostezka, vedoucí ze Salzburgu do Tyrolska převážně rovinatým terénem v délce 450 km.

Přírodní zajímavosti a památky Salzburska

salzburgerland-festung-hohensalzburg-castle

Festung Hohensalzburg – největší středověký hrad Evropy

Údolí Salzachtal se pyšní Krimmelskými vodopády, jejichž spád má délku úctyhodných 380 m. Přímo u vchodu k vodopádům potěší děti vodní houpačka Aqua Hipp-Hopp a další vodní atrakce. Zajímavý bude i výlet do města soli – Salzburgu, který vám nabídne tajuplnou historickou atmosféru v největším středověkém hradě Evropy – Festung Hohensalzburg, obdiv budí ale i palác Hohe Stock nebo nádherný zámek Mirabel.

Zábava Salzbursko

Ovšem hlavním lákadlem pro děti budou bezesporu zábavní parky a atrakce Salcburska. Pořízením karty Salzburska můžete využít vstup až na 190 zajímavých míst regionu zdarma. Karta zahrnuje vstupné do hradů a zámků, zážitkových parků a koupališť, nebo také přepravu lanovkami.

V zážitkovém parku Straßwalchen můžete objevovat mnoho atrakcí a adrenalinových zážitků, které pobaví děti i dospělé. Na úpatí Großglockneru se v nádherné horské krajině rozprostírá na ploše 20.000 m² Kindererlebnisland & Wildpark Ferleiten s množstvím her a zábavy. Na lovce v divoké přírodě si s lukem a šípy můžete zahrát v Angertalu, nebo třeba zkusit rýžování zlata v údolí Rauris na třech rýžovištích. Dětským rezortem plným průlezek, klouzaček a nafukovacích atrakcí jak venku, tak v kryté hale, je Vulcanino, který využijete i v případě nepříznivého počasí. Nezapomenutelný zážitek je letní návštěva Ice areny Kitzsteinhorn na ledovcové náhorní plošině ve výšce 3.000 metrů.

Další informace:

Ubytování Salzbursko – nabídka ubytování s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/rakousko/salcbursko

Ubytování Zell am See & Kaprun – nabídka ubytování s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/rakousko/ski-kaprun-zell-am-see

Online objednávka Salzburské karty se vstupem zdarma na 190 atrakcí a zajímavých míst v Salzbursku:
https://www.salzburgerland.com/cs/salzburgerlandcard/190-atrakci-v-cene-jedne-karty/objednat-online.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *