Přijeďte oslavit půlstoletí lyžařského střediska Les Menuires

Příjemné vysokohorské klima lyžařského střediska Les Menuires, které dosahuje nadmořské výšky 2.850 m, láká každoročně fanoušky zimních sportů a obdivovatele Savojských Alp. Působivé panorama Třech údolí s neodolatelnou atmosférou ještě umocní připravovaný program na oslavu půl století, který startuje 12. února 2015. Areál střediska Les Menuires se promění v neuvěřitelnou multimediální show světel synchronizovaných s hudbou, netradiční podívanou na sjezdy s pochodněmi a působivé světelné představení slavnostního ohňostroje.

Lyžařské středisko Les Menuires se skládá ze dvou částí a nabídne vám v rámci jednoho skipasu lyžování na 160 km tratí nad Menuires, nebo na protějším La Masse, kde si užijete také rozsáhlé terény pro freeride. V části Lac Noir můžete svou zdatnost otestovat v náročnějších sjezdech s boulemi. Díky ideální dispozici střediska si můžete vychutnat lyžování, které bude provázet sluníčko po celý den. Les Menuires a Saint Martin nabízí ty nejrozsáhlejší lyžařské terény všech výkonnostních úrovní, které uspokojí i náročné lyžaře. Sousední střediska Val Thorens, nebo Méribel a Courchevel, patřící taktéž do lyžařské oblasti 3 Vallées, vám v případě vašeho zájmu umožní rozšíření lyžařské oblasti až na 600 km sjezdových tratí.

Zábava i pro ty nejmenší

skiing-3valleesKromě perfektních podmínek pro lyžování vás ve středisku Les Menuires čeká také spousta atrakcí, které budou bavit i vaše děti. Walibi fun area umožní malým závodníkům mimo jiné i sjezd boardercrossovou drahou se třemi startovacími branami a ve finále i ocenění na stupni vítězů.

Vzrušující zážitky slibuje jízda bobovou dráhou Speed Mountain, která vede množstvím zatáček a skoků po ocelové konstrukci několik metrů nad zemí. Klasické bobování na 4 km dlouhé bobové dráze oceníte na trase Roc’n’Bob. Bobová dráha je v provozu od 14 hod do večera a je vyhrazena pouze pro tento typ zábavy. V ceně sjezdu je kromě zapůjčení bobů a bezpečnostní helmy také jízdenka lanovkou Roc des 3 Marches na vrchol dráhy.

To nejlepší v Croisette

Společenský život se koncentruje hlavně v Croisette, centru které obklopují z jedné strany nákupní galerie, luxusní rezidence v tradičním savojském stylu a z druhé strany hora Mont de la Chambre. V úpatí hory najdete skvělé zázemí pro děti a začátečníky v podobě jezdících koberců, kabinek a sedačkových lanovek. Do údolí Croisette se sbíhají sjezdy z vrcholů Mont de le Chamre a 3 Marches, které mají buď mírný sklon, nebo střední náročnost. S dětmi můžete absolvovat i zelený sjezd, tudíž nejsnazší možnost pohodové projížďky zimní krajinou. Nezapomenutelným zážitkem bude i návštěva sněhového hradu, kde mohou děti řádit za dozoru rodičů.

Zážitkovou relaxaci nabízí venkovní vyhřívaný bazén v Bruyères, sauny a masáže si vychutnáte v novém sportovním centru Sogevab, nebo ve vodním centru Espace Aqualudique s nepřeberným množstvím vodních prvků a atrakcí.

Gastronomické požitky jako raclette, nebo fondue si s přáteli vychutnáte v nejrůznějších restauracích střediska, pro gurmány je k dispozici i 4 hvězdičková restaurace hotelu Le Chalet Hôtel Kaya. Pokud budete mít dost energie, můžete večer zakončit v některém z místních barů či diskoték, nebo jen romantickou procházkou po vesnici.

Tak neváhejte, vyberte si ubytování ve středisku Les Menuires a naplánujte si zimní dovolenou plnou zábavy.

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování ve středisku Les Menuires s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/francie/rhone-alpes/savoie?city=les-menuires

Ubytování – nabídka ubytování v oblasti Tři údolí s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/francie/ski-les-3-vallees-les-trois-vallees

Oficiální stránky střediska Les Menuires:
http://cz.lesmenuires.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *