Pohodové lyžování bez davů, to je zimní dovolená v údolí Murtal

Kdo nehledá vybavené ski rezorty a kýčovitá letoviska často podobná lunaparkům, bude z oblasti štýrského údolí Murtal doslova nadšen. Příjemně prostorná horská oblast nabízí solidní lyžařské možnosti v krajině, kterou lemují nejrozsáhlejší plochy borovicových lesů limby v Evropě. Skromnější areály a zajímavé klidnější sjezdovky u Schwarzenbergových lesů jsou zárukou pohodového lyžování bez zbytečných front a zdržování u vleků.

Hlavním lyžařským areálem je Kreischberg s vrcholem v nadmořské výšce 2.118 m. Spodní patro areálu protíná strmá černá sjezdovka, ale nahoře převažují mírné modré a pohodové červené trasy. Z vrcholového hřebenu stéká členitým terénem i několik černých tratí, které lákají trénované sportovce. Příjemnou rodinou variantou je západní trasa podél 6-sedačky, nebo nově vybudovaná sjezdová dálnice v sousedství hlavních vleků.

V ústraní se nachází i lokalita Rosenkranz, která vám nabídne převážně opuštěné sjezdovky s obtížností od lehké červené až po svahy s černým sklonem. Pro děti má středisko Kreischberg připraven cvičný svah s pojízdným kobercem, trampolínu, snowtubingovou dráhu, nebo přírodní freestylovou dráhu s postavičkami Flinstounových. Snowboardisté budou určitě Kreischberg znát jako místo Světového poháru ve snowboardingu a v roce 2015 se zde bude konat i mistrovství světa. Zdejší vybavený snowpark patří k nejvýznamnějším v Evropě.

Obměnou k lyžování v Kreischbergu může být malý sousední areál Lachtal, který je vzdálen necelou hodinu cesty a lyžovat zde můžete na stejný skipas. Převážně červený skiareál disponuje sjezdovkami v dosahu dvou expresních krytých sedaček, kdy svahy u vrcholu jsou mírné, strmější sklon nabírají až směrem dolů.

Rozlehlé svahy nabízí nejen přímé a široké sjezdovky, ale také skvělý freeridový terén. Přímo u hlavní stanice zaujme ty nejmenší dětský park s překážkovou dráhou, slalomem a lanovým vlekem.

Historickou atmosféru pocítíte v hlavním starobylém městě Murau, na které dohlíží Schwarzenbergův zámek. Můžete zde ochutnat i některou ze specialit rodinné restaurace Gasthof Lercher, která má tradici neuvěřitelných 300 let. Ubytování v tradičních apartmánech najdete buď v Murau, nebo přilehlých vesničkách.

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování v údolí Murtal s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/rakousko/ski-kreischberg-murau

Profil střediska Kreischberg s aktuálním počasím a dalšími informacemi:
http://www.rakouskealpy.guru/lyzarske-stredisko/kreischberg-murau/

Oficiální stránky střediska Kreischberg (v angličtině):
http://www.kreischberg.at/en.html

Oficiální stránky střediska Lachtal (v angličtině):
http://www.lachtal.at/en.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *