Ostrov Pag – ideální dovolená s dětmi v Chorvatsku

Dovolená na ostrově Pag nabízí vynikající podmínky pro rodiny s dětmi, které si zde vychutnají nejen osobitý charakter nádherného ostrova s příjemným klimatem, ale hlavně nevídaný výběr okouzlujících a bezpečných pláží i pro ty nejmenší. Kromě přírodních skalnatých a pro Chorvatsko typických oblázkových pláží, se na Pagu často vyskytují i ty méně obvyklé, pláže písečné.

Ubytování na ostrově Pag, který svou nízkou hustotou osídlení patří k pohodovým a klidným ostrovním destinacím Chorvatska, slibuje množství nezaplněných pláží a romantických zátok na členitém pobřeží, které nejsou poznamenány davovým turismem.

pag-bridge

Most na ostrov Pag

Ostrov Pag je přístupný buď silniční dopravou po mostě, který spojuje jižní konec ostrova s pevninou, nebo také trajektem.

Koupání a pláže na ostrově Pag

Desítky nádherných pláží s krásně čistým a teplým mořem najdete u rušnějších turistických letovisek, jako jsou Pag, Novalja, Povljana, nebo i v klidnějších místech jako například Stará Novalja, Mandre, či Šimuni. Pokud vás láká úplná robinsonáda, můžete zkusit Potočnici.

Naopak plně vybavenou pláží je například krásná 1,5 km dlouhá Staško v Novalji, kde po krátkém kamenitém vstupu do moře následuje písčité dno. Pláž byla za vysoký standard služeb a čistotu moře oceněna Modrou vlajkou a její půvabný charakter dotváří borový a dubový les. Nabízí pronájem lehátek a slunečníků, k dispozici jsou sprchy, dětská hřiště a občerstvení jak v kavárně, café baru, tak i restauraci.

pag-beach-simuni

Pláž Šimuni

Vyhlášenou písečnou pláží ostrova Pag je Čista plaža, nedaleko městečka Mandre, která je pro pozvolný vstup do moře oblíbena především rodinami s malými dětmi. Mořské proudy tuto pláž zásobují přílivem mušlí a v některých obdobích i oblázků, které se postarají o zábavu vašich dětí. Přímo na pláži je zajištěno občerstvení a její příjemnou přírodní kulisu dotváří panorama Velebitu.

Další písečnou alternativou s pozvolným vstupem do moře je například pláž Pljanka, kterou najdete ve Staré Novalji. Pro děti je k dispozici skluzavka, pronajmout si můžete slunečníky a lehátka, a i tady je zajištěno občerstvení. Živá pláž Zrće (úvodní foto tohoto článku) láká vodním trenažérem na wakeboarding a dalšími vodními atrakcemi všechny sportovní nadšence a v noci se mění na párty pod širým nebem. Povrch pláže tvoří písek a oblázky.

Zábava pro znuděné tatínky

Ostrov Pag nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty jako je windsurfing, wakeboarding, nebo třeba vodní lyžování. Vybavené půjčovny vám zajistí pronájem skútrů, mořských kayaků, jízdních kol a mnoho dalšího vybavení. Méně rušné pláže Pažského zálivu nabízejí i nevšední zážitek v podobě rozmanitého podmořského života. Například v Mandre si užijete zábavné šnorchlování, kdy podmořské skalní útesy zdobí pestrobarevné mořské řasy a množství pestré fauny. pag-harborPod mořskou hladinou můžete kromě ryb vidět i mořské kraby, sasanky, červené hvězdice, žluté houby, mušle, ježovky, při troše štěstí můžete vidět dokonce i chobotnici.

Tipy na zajímavé výlety na ostrově Pag

Kromě slunění na překrásných plážích nabízí ostrov Pag i mnoho zajímavých přírodních jevů, množství krasových jeskyň a prohlubní, nebo tři sladkovodní jezera. Za návštěvu stojí historické město Pag, nebo kaňon Ručica, který vyniká neobvyklými skalními útvary. Navštívit můžete také biosférickou rezervaci UNESCO, která na severozápadě ostrova v obci Lun a Tovarnele skrývá kolem 1500 stoletých olivovníků.

Ve vnitrozemském městečku Kolan můžete vidět v sýrárně Gligora výrobu vyhlášeného pažského sýru, který si z dovolené můžete přivézt jako suvenýr. Pro lodní výlety se nabízí i okolní ostrovy Rab, Lošinj, nebo Kornati. Pokud patříte k milovníkům přírody, můžete se vydat také do národního parku Krka, který vás zcela jistě uchvátí nádhernými přírodními scenériemi malebného kaňonu stejnojmenné řeky.

Dovolená s bonusem pro vaše zdraví

Příjemným bonusem dovolené na ostrově Pag, je významný vliv zdejšího klimatu na Vaše zdraví. Nad ostrovem se střetávají studené a suché proudy z pohoří Velebitu s vlhkým mořským vzduchem, což zajišťuje stabilní vlhkost a ideální prosycení mořskou solí. Proto má ovzduší na Pagu mimořádně příznivý vliv na dýchací ústrojí a svědčí všem alergikům a astmatikům. Prokázané mnohaletou tradicí jsou také ozdravné účinky bahna z oblasti Lokunje, které se využívá k léčbě dermatologických a revmatických potíží.

Ostrov Pag v severní Dalmácii je předurčen pro perfektní rodinnou dovolenou, která má potenciál překonat vaše očekávání.

Další informace:

Ubytování Pag – nabídka ubytování na ostrově Pag s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/chorvatsko/ostrov-pag

Ubytování Severní Dalmácie – nabídka ubytování v Severní Dalmácii s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/chorvatsko/severni-dalmacie

Jeden komentář

  • Melisa

    Tenhle ostrov Pag můžu jenom doporučit. Byli jsme tam minulý rok a naprostá paráda, zvlášť tak čisté moře jsem ještě nikde nevidel. Jídlo také výborné, ale to už záleží taky na výběru hotelu. Tento rok jedeme zase dále a trochu níže, vybrali jsme si dovolenou úplně pod Dubrovníkem, tak tam by to měla být úplně bomba:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *