Lyžování za úplňku – netradiční zážitek na lyžích ve Švýcarsku

Pokud patříte k dobrým lyžařům a máte zájem o nevšední zážitek, můžete vyzkoušet noční lyžování bez umělého osvětlení a to pouze při svitu úplňku. Nedaleko švýcarského Svatého Mořice nabízí tohle dobrodružství Diavolezza. Sjezd probíhá samozřejmě pouze za předpokladu perfektní viditelnosti, ale i tak počítejte se stinnými úseky, které budou zcela bez osvětlení. Areál oblasti Engadin Bernina-Diavolezza leží nad Pontresinou a i za denního světla je určen zejména zdatným lyžařům.

V případě že volíte raději bezpečnější variantu nočního lyžování s umělým osvětlením, bude pro vás tím pravým místem nedaleký Corvatsch. Jedná se o nejvýše položený lyžařský areál, jehož součástí je i ledovec Piz Corvatsch dosahující výšek 3.303 m. Každý pátek od 19. hodin si můžete užívat zábavu při nočním lyžování na osvětlené 4 km dlouhé sjezdovce, která patří k nejdelším osvětleným tratím v Alpách. Cestu lanovkou na vrchol provází naprostá tma, protože lanovka, ani její trasa není vůbec osvětlena. Ovšem famózní sjezd předčí vaše očekávání. Široké carvingové pláně v horní polovině sjezdovky a volný prostor vás zcela jistě nadchnou.

Corvatsch pulzuje čilým nočním životem a tak nečekejte, že budete úplně sami. V nočních hodinách sice lyžařů ubývá, ale ruch se koncentruje pro změnu u restaurací a barů. Pokud se rozhodnete dát šanci středisku Corvatsch i za denního světla, zkušení lyžaři si přijdou na své při nejdelším sjezdu Corvatsch Surlej v délce 9 km a s převýšením 1.433 m, nebo na nejtěžší sjezdovce Lejins, kdy 300 výškových metrů zdoláte během 1 km.

Zimní dovolená v údolí Engadin vám nabídne opravdu nevšední zážitky.

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování v údolí Engadin s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/svycarsko/ski-engadin-st-moritz-svaty-moric

Oficiální stránky Svatý Mořic (v angličtině):
http://www.stmoritz.ch/en/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *