Lago di Garda – skvělá aktivní dovolená v Itálii

Pokud letos plánujete prožít dovolenou v jižní Evropě jinak než na mořském pobřeží, zajímavou volbou je určitě pobyt u některého z jezer, která nabízejí nespočet příležitostí nejen pro relaxaci u vody, ale i pohybových aktivit s řadou nezapomenutelných zážitků. Dovolená u jezera Lago di Garda je synonymem fascinujícího prostředí nádherné subtropické přírody s dominantou nekonečné modré vodní plochy ledovcového jezera a působivých dvoutisícových štítů v jeho okolí.

Ubytování v Lago di Garda nabízí řada apartmánů a vil s nepřekonatelným výhledem na dokonalý a harmonický výtvor přírody, přitahující každoročně velké množství návštěvníků. lago-di-garda-sceneryVýjimečná kombinace nadpozemsky krásných přírodních scenérií, rozvinutá vegetace subtropických rostlin s omamnou vůní, bezstarostné koupání a vzrušující zábava společně s řadou gurmánských zážitků italské kuchyně, bezpečně uspokojí všechny Vaše smysly. Jezero Lago di Garda patří k jednomu z nejkrásnějších míst celé Evropy a se svým silným „genius loci“ ve Vás zanechá trvalý dojem s touhou vrátit se do této kouzelné oblasti znovu.

Sportovní aktivity u jezera Lago di Garda

V případě, že nepatříte k vyznavačům plážové dovolené, bude pro Vás magnetem hlavně severní část jezera Lago di Garda. Nabízí totiž ideální podmínky pro nespočet outdoorových aktivit, jako je vodní lyžování, rybolov, nebo potápění, pro které jsou zajímavé lokality v Riva del Garda, Tempestu, nebo v Calcarolle. lago-di-garda-riva-del-gardaDíky stabilním větrným proudům Ora a Peler je vodní hladina jezera také skvělým místem pro plachtění. Speciálně oblast bývalé rybářské vesnice Torbole a města Riva del Garda jsou mimořádně vhodné pro kitesurfing a windsurfing.

Lago di Garda je vyhlášeným rájem horolezců, kterým nabízí neuvěřitelný počet převyšující 2000 tras, s obtížností od začátečníků až po profesionální úroveň. Vynikají zejména oblasti Arco, Nago, nebo Tenno, které nabízejí ideální podmínky skalních převisů a ohromujících panoramat oblasti. Záplavu endorfinů zažijí trénovaní horolezci po zdolání extrémních skalních stěn ferratových tras stoupajících k vrcholům, které najdete ve městech Riva del Garda, Mori, nebo Sarche. Abyste si užili povznášející výhled, nemusíte patřit k trénovaným sportovcům zdolávajícím horské srázy. Na stanici Monte Baldo v nadmořské výšce 1.752 m vás z městečka Malcesine vyveze i kabinová lanovka.

Pro náruživé cyklisty budou výzvou stezky atakující převýšení téměř 1.950 m provázené úchvatnými výhledy nadpozemsky krásné oblasti. lago-di-garda-moutain-bikePokud zrovna neholdujete náročnému stoupání, můžete si cestu vzhůru usnadnit lanovkou a vychutnat si třeba jen rychlý adrenalinový downhill do údolí. Vyhledávanými oblastmi pro cyklistiku jsou Tremosine, nebo Tignale. V okolí měst Bardolino a Peschiera můžete nenáročné okružní cyklistické stezky využít i pro pohodové in-line bruslení. Lago di Garda je také skvělou volbou pro příznivce golfu, nordic-walkingu, nebo paraglidingu.

Odpočinek a relaxace u jezera Lago di Garda

Jižní část jezera připomíná svým subtropickým charakterem mořské pobřeží. Příjemný vánek, množství palem, citrusů a řada kaváren a pizzerií lemujících promenádu evokují pocit, jako byste byli opravdu u moře. K lenošení se nabízí menší přírodní pláže poskytující dostatek soukromí. Koupání je tady díky teplejší vodě příjemnější než v severní části jezera. Nejprestižnější lokalitou je luxusní Sirmione, s tradicí římských lázní a zajímavým hradem Rocca Scagliera, který je obklopen vodou. lago-di-garda-scaliger-castleV lázeňském městě si můžete dopřát relaxaci ve spa & wellness centru Aquaria, nebo některou z procedur zaměřených na léčbu dýchacího a pohybového ústrojí. V okolí Sirmione najdete i několik písečných pláží.

Velmi živým letoviskem je Desenzano, největší město, které je pro milovníky zábavy příslibem bujarého nočního života. Pobřežní město Manerba del Garda vyniká nádhernou zátokou s dlouhou pláží, která svým pozvolným vstupem do vody přitahuje především rodiny s dětmi. Vinaři neodolají návštěvě Bardolina, odkud pochází světově proslulé červené stejnojmenné víno, které může být i nostalgickým suvenýrem z dovolené u jezera Lago di Garda. Dalšími oblíbenými letovisky s příjemnou jižní atmosférou, promenádou s množstvím kaváren, restaurací a také nákupních příležitostí jsou Saló, Garda, Toscolano, nebo Peschiera del Garda.

Atraktivní zábava pro děti u Lago di Garda

Na jihozápadním pobřeží jezera se nachází zábavní park Gardaland s úžasnými atrakcemi, které nadchnou nejen Vaše děti. Park je členěn do tematických okruhů Fantasy, Energy, Gardaland Show a Adventure a kromě atrakcí Vám nabídne občerstvení a odpočinek v mnoha stylových barech a v pěti tematických restauracích. Další alternativou je Canevaworld s Movielandem a aquaparkem, zaměřený na atrakce s filmovými hrdiny jako například Tomb Rider, Terminator, Rambo a mnoha dalšími.

Další informace:

Ubytování Lago di Garda – nabídka ubytování u jezera Lago di Garda s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/italie/gardske-jezero-lago-di-garda

Spa & wellness centrum Aquaria (oficiální stránky v angličtině):
http://www.termedisirmione.com/aquaria-sirmione-en.jsp

Zábavní park Gardaland (oficiální stránky v angličtině):
http://www.gardaland.it/resort/index-en.php

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *