Espace Killy – lyžařský ráj Savojských Alp

Pokud patříte k vášnivým lyžařům, není potřeba prestižní lokalitu lyžařských středisek Val d’Isere a Tignes dlouze představovat. Do širokého povědomí se už zapsala jako známé olympijské středisko, jehož rodáci získali několik medailí z Olympijských her a Světových pohárů. V této proslulé lyžařské oblasti Francie najdete neuvěřitelnou koncentraci nejrozsáhlejších a nejkvalitnějších lyžařských terénů z celé Evropy.

Vzájemně propojená lyžařská střediska Val d’Isere a Tignes nabízejí celkem 300 km nejrůznějších sjezdových tratí špičkové kvality, které obsluhuje velké množství moderních vleků, expresních sedaček a podzemní lanovky. Starobylá oblast Val d’Isere má svou historii sahající až do středověku a první zmínky o lyžování související s otevřením první školy zimních sportů, jsou zaznamenány od roku 1934. Tignes má naopak vzhled moderního města s množstvím hotelů a ubytovacích komplexů, které se začaly postupně budovat v polovině minulého století.

Ubytování ve Val d’Isere

Ubytování v oblasti Val d’Isere a Tignes najdete převážně v apartmánech s jednodušším zařízením. Starší ubytovací zařízení s nevzhlednou architekturou jsou postupně nahrazovány modernějšími stavbami. espace-killy-valleyNespornou výhodou ubytování v oblasti Espace Killy, tak jako u většiny francouzských středisek, je jejich minimální vzdálenost ke svahům. Lyže si tak můžete nazout hned u prahu domu a nic vám nebrání užívat si zimní dovolenou v Savojských Alpách bez zbytečných převozů ke vzdáleným vlekům.

Adrenalin pro zkušené lyžaře i pohoda pro začátečníky

Pohled na tratě nejtěžších světových závodů vzbuzuje respekt i u lyžařů, kteří holdují prudkým sjezdům a agresivním jízdám. Svou zdatnost si závodníci mohou ověřit na černých svazích Rocher de Bellevarde a Téte de Solaise, čítající převýšení kolem 1000 m. Adrenalinovým zážitkem je sjezd 3 km dlouhé olympijské trati La Face se sklonem 63 stupňů, sjezdovky OK, Orange, nebo Rhône Alpes, která byla vybudována u příležitosti Mistrovství světa v alpských disciplínách v roce 2008.

Lyžování v oblasti Espace Killy ale není jen výsadou pouze zdatných lyžařů. Pro ty méně zkušené jsou mezi vrcholy Toviere a Bellevarde připraveny pohodové modré sjezdovky s mírným sklonem. Obě oblasti vám nabídnou spoustu sportovních příležitostí provázených slunečními paprsky a výbornou kvalitu sněhu, kterou si na ledovci Pissaillas užijete dokonce po celý rok. espace-killy-slopesSkvělý carving si vychutnáte buď na červených ledovcových ranvejích pod Grande Motte, nebo v periferních částech pod Col du Palet.

Je libo freeride?

Nekonečné možnosti lyžování na upravených sjezdovkách doplňují i volné terény příhodných plání, lákající freestylisty všeho druhu. Vzrušujícím zážitkem je volná jízda údolím Cugnai a soutěskami Malpasset a Grand Vallon. Snowboardisté mají k dispozici snowpark poblíž Funivalu, nebo U rampu u Bellevarde Expres. Běžkaři mohou v oblasti Espace Killy využít 25 km běžeckých tratí.

Lyžování si můžete zpestřit i jinými sportovními aktivitami jako jsou například bruslení na jezeře, sjezd sáňkařskou dráhou, paragliding, jízda se psím spřežením, nebo horolezectví po ledovci. Naopak odpočinek a načerpání nových sil vám umožní pobyt v sauně nebo bazénu, plném vodních atrakcí. Večerní atmosféra krásného centra Val d’Isere s řadou historických savojských budov postavených z kamene a dřeva a příjemné místní restaurace vás okouzlí množstvím lákavých vůní dobrého jídla. Čilý noční život zajišťuje řada barů a diskoték.

Další informace:

Ubytování – nabídka ubytování ve Val d’Isere s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/francie/ski-espace-killy-val-d-isere

Oficiální stránky Val d’Isere (v anglickém jazyce):
http://www.valdisere.com/valdisere/en/page/valdisere/accueil

 

Jeden komentář

  • Martin

    Lyžování ve Val d’Isere musí být neskutečný zážitek. Pár mých přátel tam bylo a řekli že je to úplně jiné lyžování než v ČR nebo SR. Proto tam chci jít se svojí rodinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *