Azurové pobřeží – poznejte kouzlo francouzské riviéry

Francouzská riviéra je prestižní lokalitou, která přitahuje nejen příjemným klimatem a dlouhým pobřežím s nádhernými plážemi, ale také osobitým kouzlem světově proslulých letovisek Nice, Cannes, Monako a St. Tropez.

V kavárnách, restauracích a barech si vychutnáte nejen skvělá místní vína, ale také kulinářské speciality francouzské kuchyně, jako například slaný koláč pissaladière, mangoldový koláč, nebo ratatouille. Azurové pobřeží je místem dovolené hollywoodských hvězd a úspěšných podnikatelů z celého světa, ale mnoho apartmánů a rekreačních vil nabízí cenově dostupné ubytování na francouzské riviéře i běžným turistům.

Kromě teplého moře s překrásnými plážemi je Francouzská riviéra oblíbená i pro vyhlášené kulturní a mezinárodní akce, kterými jsou například filmový festival v Cannes, nebo Velká cena Monaka. Po západu slunce ožívá Azurové pobřeží intenzivním nočním životem, který vás pohltí v mnoha nočních tanečních klubech a kasinech, jež udávají hlavní rytmus zábavy. Blahodárný odpočinek od přelidněných míst a souznění s přírodou si vychutnáte v úchvatném prostředí největšího kaňonu Evropy – Verdon, který nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku a mnoho outdoorových aktivit.

Svěže zelené Nice

Hned při příletu do Nice, jež je největší metropolí Francouzské riviéry, vás oslní nádherná barva azurového moře s osmi kilometry perfektně udržovaných oblázkových pláží a zelení borových a modřínových hájů, které se zvedají do strmých svahů Přímořských Alp. cotedazur-nicePůlmilionové letovisko Nice se pyšní dlouhou palmovou promenádou Promenade des Anglais lemující jak soukromé, tak veřejné pláže a množství luxusních hotelů.

Sportovci si mohou užívat vodní sporty jako například vodní lyžování, surfing, nebo paragliding. Prozkoumat můžete krásné historické centrum města Vieux Nice, plné úzkých uliček a zákoutí, nebo navštívit některé z řady muzeí, parků a fontán, které umocňují půvab města. Nice je místem se silnou silnou koncentrací turistického ruchu, své hosty přitahuje také řadou festivalů a mezinárodních konferencí.

Proslulé a elegantní Cannes

Z původně malé a nenápadné vesničky postupně vyrostlo z hlediska příjmů druhé nejdůležitější město Francie. Proslulé a elegantní Cannes každoročně v květnu hostí nejslavnější světový filmový festival a přitahuje pozornost profesionálních filmařů, herců a laických fanoušků kinematografie. cotedazur-cannes-beachHlavním dějištěm této akce je Palais des Festivals a bulvár La Croisette, který lemuje množství palem, luxusních hotelů a značkových butiků. Najdete zde i francouzskou verzi hollywoodského chodníku včetně dlaždic s obtisky dlaní filmových hvězd.

Historické jádro města na pahorku Le Suquet působí proti okázalému luxusnímu předměstí prostým a skromným dojmem. Prohlédnout si zde můžete neogotický kostel de la Castre ze začátku 17. století a muzeum s pozůstatky amerických a himalájských kultur. Tohle místo vám umožní nádherný výhled na celé město. V okolí Cannes najdete přibližně deset kilometrů pláží, z nichž ty nejexkluzivnější leží u pěší zóny Boulevard de la Croisette, k veřejným plážím se musíte vydat západním směrem. Nádhernou vyhlídku na celé pobřeží si užijete z věže Tour du Mont Chevalier, která byla postavena už v 11. století.

Městský stát Monako

Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu luxusního Monaka, které je daňovým rájem a domovem movitých podnikatelů a celebrit z celého světa. Monako je sice druhým nejmenším státem světa, ale jeho hustota osídlení je druhá největší. cotedazur-monte-carloMonako vystihují především výškové budovy, luxusní hotely, rychlé vozy a honosné jachty. Jedinou veřejnou monackou pláží je Larvotto, která leží v jeho východní části.

Monako je pořadatelem významných sportovních akcí, jako jsou závody Formule 1, nebo Rallye Monte Carlo. Turisticky zajímavým místem je historické centrum Monaka, kde můžete vidět Knížecí palác stojící na skále Le Rocher, nebo monackou katedrálu a Oceánografické muzeum s řadou akváriíí plných mořských živočichů. Zahradu s pestrobarevným  tropickým rostlinstvem najdete v městské části Moneghetti. Ve čtvrti Monte Carlo stojí legendární kasino, do kterého je umožněn přístup pouze ve společenském oděvu.

Četnické St. Tropez

Významné přímořské letovisko St. Tropez, proslavené legendární četnickou stanicí, vyrostlo v 19. století ze skromné rybářské obce. Dnes připomíná provinční atmosféru malého městečka už jen část přístavu, hlavní doménou města St. Tropez jsou především přepychové vily, luxusní jachty a nadstandardní životní styl. cotedazur-saint-tropezV St. Tropez můžete relaxovat na některé z oblíbených písečných plážích rozkládajích se na pobřežním pásu v délce pěti kilometrů, jako například Tahiti, Stéphano forever, Les Clubs 55, nebo Key West Beach.

Pokud už budete mít dost opalování, můžete zkusit vodní aktivity jako je windsurfing, vodní lyžování nebo třeba potápění. Za návštěvu stojí i vyhlášené trhy na Place des Lices, kde můžete ochutnat některý z mnoha aromatických sýrů, které ovšem nejlépe oceníte v kombinaci s francouzskými víny. Úžasný výhled na moře vám nabídnou hradby osmiboké hradní věže z 16. století. Turisticky vyhledávaným místem je i dnes už nostalgicky působící, opuštěná četnická budova s nápisem Gendarmerie Nationale.

Relaxace v dokonalém prostředí – Grand canyon du Verdon

Největším kaňonem Evropy je kaňon řeky Verdon, který se rozkládá na pomezí Provensálských a Přímořských Alp. Od pobřeží k němu dojedete zhruba za dvě hodiny. Kaňon se táhne v délce 21 km a v některých místech dosahuje hloubky až 700 m. cotedazur-grand-canyon-du-verdonKaňon byl prozkoumán francouzským geologem E.A. Martelem teprve začátkem 20. století a 14 km dlouhá turistická trasa vedoucí na jeho dně nese jméno po svém objeviteli. Kolmé skalní stěny a peřeje dravé řeky jsou výzvou pro spoustu horolezců a vyznavačů adrenalinových aktivit. Nezapomenutelným zážitkem bude 16 km dlouhý úsek mezi vesničkou Castellane a Pont de Carajuan, který si můžete užít při sjezdu na nafukovacích člunech.

Zábava na Azurovém pobřeží

Celodenní program plný zábavy a legrace si užijete v zábavním parku Marineland v nedalekém Antibes, kde vás budou bavit delfíni, lachtani, kosatky a žraloci. Součástí areálu je akvárium plné různobarevných sasanek, korálů, hvězdic, krevet, krabů, ryb a dalších podivných mořských tvorů. Nevšedním kulturním zážitkem bude návštěva muzea Poype, které zahrnuje modely lodí, artefakty a námořnické nástroje.

Další informace:

Ubytování Azurové pobřeží – nabídka ubytování s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/francie/azurove-pobrezi

Ubytování Nice – nabídka ubytování s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/francie/azurove-pobrezi?city=nice

Ubytování Cannes – nabídka ubytování s online dostupností a okamžitou rezervací:
http://www.avander.cz/ubytovani/francie/azurove-pobrezi?city=cannes

Zábavní park Marineland – oficiální stránky v angličtině:
http://www.marineland.fr/en

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *